niedziela, 5 stycznia 2020

Z opóźnieniem ale
Kochani, niech to będzie Dobry Rok !
Najlepszy !!

środa, 13 listopada 2019

"Patrzę w oczy jesieni, nad morzem stada chmur.."

piątek, 4 stycznia 2019

Niech spełniają się marzenia...
W Nowym Roku.

piątek, 12 października 2018

sobota, 28 lipca 2018

"Mów mi tylko o miłości
Dobrze mi tak dobrze mi
Ściśnij serce aż do bólu
Ściśnij aż do pierwszej krwi.."

Złote tango,złoty deszcz- Maanam

sobota, 21 lipca 2018

Świat zachwycił się "Zimną wojną"
Zachwyciłam się i ja..
Fabuła , przesłanie, gra aktorska, muzyka, zdjęcia...
Wszystko to ważne i piękne
Ale najważniejsze ,że film zaszedł za skórę i ,,,siedzi
I w głowie się zagęściło
I w sercu
I moja ulubiona piosenka nabrała nowego sensu..

"Dwa serduszka, cztery oczy..."

czwartek, 21 czerwca 2018

Świat się nie skończył
Życie płynie dalej
Nie wiem jak to możliwe...
Doprawdy , nie wiem...

czwartek, 12 kwietnia 2018

Kolejny raz przychodzi mi towarzyszyć w drodze do...
Odchodzenie zawsze jest trudne

 Ostatnie tygodnie to czas podarowany
Jeszcze chwilę
By pobyć razem
By powspominać
By powiedzieć
By usłyszeć
Słowa Najważniejsze
By nie zaniedbać
By za rękę potrzymać
By skronie pomasować
By zapamiętać bicie serca
I Jego  siłę walki...

Bo potem..
Nic już nie będzie takie samo.

 

czwartek, 19 października 2017

Rozpędziło się życie
I nie zaglądam
Pracuję
Marzę,żeby się wyspać
Tak po ludzku
Leniuchować
Pomidorówkę ugotować
Klusek narobić
W jesiennych kolorach się zanurzyć
Do Was tu przyjść
Poczytać
Do serca przytulić...


czwartek, 28 września 2017



Że  radość szwankuje
I słońca niewiele
Deficyt luzu 
Trochę uwiera

Ale 
Depresji nie ma

Na szczęście..



 

piątek, 22 września 2017

sobota, 16 września 2017

„O szczęściu mówiłem. 
Że szczęścia trzeba szukać w sobie, a nie naokoło.
Że nikt go człowiekowi nie da, jak sam sobie go nie da.
Że szczęście jest nieraz bliziutko, może w tej ubogiej izbie, gdzie się całe życie żyje, a ludzie Bóg wie gdzie go szukają.
Że niektórzy w sławie i bogactwie go szukają, ale na sławę i bogactwo nie każdego stać, a szczęście jest jak woda i każdemu chce się pić.
Że nieraz jest go więcej w jednym dobrym słowie niż w całym długim życiu.”
Wiesław Myśliwski, Kamień na kamieniu.

niedziela, 3 września 2017

Powinnam  była urodzić się  w innej epoce
Zostaję w tyle, nie nadążam
Gubię się w telefonach, komputerach i innych technikaliach
Nie muszę widzieć ...
A chcę sobie wyobrażać
Kolory , kształty , doznania
Wszystko co niedopowiedziane
Niedookreślone, co nie trzyma się utartych szlaków
Na co nie ma procedury, instrukcji,
Algorytmu

Potrzebuje czasu
A nie wszystkiego na wczoraj

Ciało się buntuje.


czwartek, 31 sierpnia 2017

 Weekend

Przytulałam się do starych białowieskich dębów
Brałam od nich siłę i  energię
Masowałam twarde , spięte ciało
Rozmowami leczyłam zbolałe serce
Wdychałam puszczańskie powietrze
Wystawiałam twarz do słońca
W nadziei,
 Że jutro świat się zmieni

I kolejny raz
Skucha

sobota, 26 sierpnia 2017

"Popołudnia w sierpniu pachną już jesienią"

M.Musierowicz "Ida sierpniowa"

sobota, 19 sierpnia 2017

Puk..Puk..
Jest tam ktoś???